2 uskupení do voleb: Změna pro Prostějov a Na rovinu!


  Ve středu 19.4.2018 proběhla v Národním domě v Prostějově další tisková konference našeho společného projektu do komunálních voleb, kde proběhlo nastínění našich záměrů v nadcházejícím období a v dalších letech.

tkzmenanarovinu

  Po minulé tiskové konferenci, kdy jsme představili stínovou  radu města, složenou z opozičních zastupitelů a aktivních kritiků současných poměrů na radnici, jsme tentokrát představili volební půdorys, který bude mít dva hlavní pilíře.

  V komunálních volbách, které proběhnou na podzim letošního roku, se budou o hlasy občanů města Prostějova ucházet hned dvě uskupení kandidátky z představitelů aktivní konstruktivní opozice. Prvním je Změna pro Prostějov, která se z původně koaliční kandidátky dvou stran a nezávislých kandidátů proměnila na nezávislou politickou platformu. Druhým je pak koalice Pirátů, TOP09, Zelených a STAN, která půjde do voleb pod názvem „Na rovinu!“.

  Cílem toho uspořádání bylo spojit opoziční síly tak, aby bylo možné dosáhnout skutečné změny ve vedení města. Zároveň jsme chtěli jednat na rovinu tak, aby výsledná spolupráce byla pro občany města co nejvíce srozumitelná. Proto se spojily politické strany, které k sobě mají v rámci celostátní politiky názorově blízko pod názvem, který jejich politický směr a hodnoty dobře popisuje – Na rovinu! Toto uskupení se může opřít o tři parlamentní strany a hnutí a sílu pěti současných zastupitelů. Nezávislá Změna pro Prostějov se naopak může názorově lišit v některých celostátních tématech a opírat se bude převážně o nestraníky, o čtyři současné zastupitele a o čtyři roky budovanou značku.

  Oba tyto subjekty sdílí z většiny i pohled na řešení problémů města Prostějova, spolupracují v rámci  stínové rady města a jsou připraveni po volbách společně převzít odpovědnost za správu našeho města. Téměř čtyři roky pro občany prospěšné spolupráce v opozici jsou toho dokladem.

Honza Navrátil, Změna pro Prostějov
Aleš Matyášek, Na rovinu!
Tento záznam byl publikovánv sekci Články. Uložte si trvalý odkaz.