Úterní ustavující zastupitelstvo.


V úterý 30.10.2018 se koná od 10 hodin první zastupitelstvo tohoto volebního období. Bude se schvalovat městská rada v počtu 11, která vznikla koaličními dohodami z ANO, PéVéčko, ČSSD a ODS. Dále se budou volit uvolnění (placení) radní v počtu 6 nebo 5 ve složení Jura, Rozeznal, Krchňavý, Rašková a Sokolová. A Pospíšil. Koho to zajímá, ať si pustí přenos ze zastupitelstva.

https://www.prostejov.eu/cs/samosprava/zastupitelstvo-mesta/prenosy-ze-zastupitelstva.html

Dále se bude řešit rozdělení, kdo za co bude zodpovídat, bude se volit Finanční výbor a Kontrolní výbor zastupitelstva, což musí být ze zákona. Je zažitá zvyklost, že Finanční výbor má pod palcem koalice a Kontrolní výbor opozice. Do FV nominujeme Honzu Navrátila, do KV Františka Švece.  Komise rady budou na pořadu příště.

Připojujeme se k návrhům na větší informační otevřenost (platy zastupitelů v dozorčích radách městských organizací, pozdější čas konaných zastupitelstev, doslovné zápisy z nich, možnost účasti veřejnosti na semináři k rozpočtům města...)  Tento záznam byl publikovánv sekci Články, Novinky. Uložte si trvalý odkaz.