Parkování u Lidlu na sídlišti Svobody


Byli jsme osloveni, abychom se zeptali na situaci ohledně parkování u Lidlu na Anenské ulici v souvislosti s omezením možnosti parkování pro obyvatele okolních obytných domů. Údajně bylo přislíbenou na místě tehdejším vedením radnice, že bude umožněno parkování pro obyvatele domů, které nemají možnost parkování. Zde je odpověď Odboru dopravy:

"Stanovisko OD:
Ze strany OD byla prověřena dokumentace stavebního řízení a zápisy z příslušných jednání. Nebyla nalezena žádná zmínka o příslibu parkování pro občany sídliště Svobody. Je předpoklad, že stejně jako u ostatních obchodních domů budou i ze strany majitelů Lidlu přijímána opatření, která budou umožňovat využití parkovišť pro jejich účel, to je parkování jejich zákazníků."


Zda byl tehdy příslib učiněn a proč nebyla v takovémto případě podmínka vyčlenění určitého počtu parkovacích míst pro obyvatele okolních bytových domů uvedena v příslušné dokumentaci již dnes asi nezjistíme.Tento záznam byl publikovánv sekci Novinky, Zeptali jsme se. Uložte si trvalý odkaz.