Manthellan soud


V tom samém okamžiku, kdy v Prostějově probíhalo mimořádné zastupitelstvo k financování sportu (kterému sportovnímu klubu dáme více, kterému méně) probíhal 15.1.2019 Krajský soud ohledně neplatnosti smluv města s Manthellanem.
Krajský soud (stále stejný senát 17 v místnosti 119) vyslechl včera obě (tři) strany a v úterý 22.1. v 9.50 je bez dalšího jednání už jen přečten rozsudek.
JUDr. Ivana Hučínová z advokátní kanceláře Ritter - Šťastný byla výborná a hájila zájmy města. Zmínila rozhodnutí NS, kdy účastník výběrového řízení na veřejný majetek je oprávněn domáhat se práva a připomněla, že od vypsání záměru uplynulo 10 let. Správně zkonstatovala, že pro Manthellan je změna právního názoru města možná nepříjemná, ale nelze jednat jinak, než smlouvu zneplatnit.
Zástupce Manhtellanu operoval opět hlavně nelegitimitou Prioru k žalobě a platností smlouvy dokládal dvěma "novými" důkazy k posouzení. - vyjádřením ÚOHS, že podáním Prioru z 5/2018 se zabývat nebude - výtiskem zpráv z městského webu s přípravou projektu nového sálu, že město s projektem nadále počítá.
Je proto nutné uvést věci na pravou míru nejlépe již známým právním stanoviskem JUDr. Hučínové k probíhajícím soudním sporům. Vyjádření Nejvyššího soudu doufám dává Krajskému jasný návod, jak to tentokrát posoudit. Ve chvíli, kdy čtete tento článek, již Krajský soud nějak rozhodl…
Věc není složitá, jak mnozí mnoho let mlží. Smlouva je v rozporu se zveřejněným záměrem a je tudíž neplatná od samého začátku do samého konce. Nevidíme důvod trpět dále betonové zátarasy na našich pozemcích, neopravovat KASC, tržnici, parkování a neřešit regulační plán centra Prostějova.
O bližší info si napište na info@zmenaproprostejov.cz. Máme v tom jasno od začátku. Ing. Jan Navrátil www.zmenaproprostejov.czTento záznam byl publikovánv sekci Články, Novinky, Zeptali jsme se. Uložte si trvalý odkaz.